niedziela, 30 kwietnia 2017

#7 Kuchenne inspiracje - kuchenne deliberacjekuchnia, inspiracje, w poszukiwaniu

O naszej głowie pełnej pomysłów wiadomo wszem i wobec. O zamiłowaniu do eklektyzmu we wnętrzach też, a drobne małżeńskie niezgody są u nas powszechnością. W końcu ja od kuchni oczekuję wzniosłych wrażeń estetycznych i maksimum funkcjonalności w kolejności jak wymieniono, a mąż w całkowicie odwrotnej. Przecież to on gotuje, a ja gustuję jego wynalazki kulinarne. Ale to ja urządzam tak, żeby mu się dobrze gotowało. Więc jak? Kto ma rację? Kobieta. Bo to ona dba o dobro ogółu i stoi na straży zgody małżeńskiej😀 No dobra, skoro doszliśmy już do porozumienia w kwestii tego, kto tutaj ma ostatnie słowo do powiedzenia, to stanęłam przed dylematem określenia się w kwestii naszych oczekiwań względem kuchni. Zobaczcie, co nas zaintrygowało.


Nowocześnie z nutą drewnianej klasyki


Ciężko określić, jakie atrybuty powinna mieć nowoczesna kuchnia. W poniższych spodobały mi się gładkie, białe fronty, drewniane elementy, zabudowa pod sufit, proste powierzchnie, maksimum funkcjonalności i minimum ozdobników:

drewno, kuchnia, biała
drewno, kuchnia, biała
drewno, kuchnia, biała, nowoczesna

Z industrialnym zacięciem


Tak, to zdecydowanie moja bajka. I męża też. Punkt dla nas, wreszcie zapanowała zgoda.😀👍 Uwielbiamy cegłę, beton, surowość we wnętrzach, męskie akcenty.

kuchnia, wyspa, industrialna, beton, surowa
kuchnia, wyspa, industrialna, beton, surowa
kuchnia, industrialna, beton, surowa, drewno

kuchnia, industrialna, drewno, surowa, czarna
źródło:homebook.pl, Magma pracownia wnętrz

Trochę scandi, a trochę nie

Uwielbiam drewno, które wygląda na surowe i niepomalowane, trochę jak sklejka. Uwielbiam też mocne, kolorowe akcenty i geometryczne formy. Podobają mi się białe, proste płytki na kształt cegieł z ciemną fugą, a otwarte półki, na których można eksponować fajne przedmioty może nie napawają mnie bezgraniczną miłością, ale kuszą designem i prostotą. Do tego miedziane i roślinne dodatki i jestem w kuchennym raju 😌

kuchnia, skandynawska, biała, white, mała, sweden
kuchnia, skandynawska, biała, white, wyspa, kolorowa, drewno
kuchnia, skandynawska, biała, white, wyspa, kolorowa, drewno
kuchnia, skandynawska, biała, white, wyspa, kolorowa, drewno
kuchnia, skandynawska, biała, white, drewno
kuchnia, skandynawska, biała, white, kolorowa, drewno

Elementy folkloru - kolorowe płytki


Oj tak, marzą mi się. Szczególnie uwielbiamy te portugalskie, ponieważ spędziliśmy tam kawałek swojego życia (o miłości do portugalskich akcentów wkrótce). Szkoda, że już nie mogę położyć ich na podłodze, ale może nad blatem będą świetnym akcentem? Szczególnie kusząca wydaje się opcja z detalem na wyspie od strony salonu (ostatnie zdjęcia).

kuchnia, kolorowa, wyspa, drewno, biała, kafelki
kuchnia, kolorowa, drewno, kafelki

kuchnia, kolorowa, drewno, biała, kafelki
źródło:homebook.pl, Magma pracownia wnętrz
kuchnia, kolorowa, wyspa, drewno, biała, kafelki, beton
kuchnia, kolorowa, wyspa, drewno, biała, kafelki, beton

Stoję sobie więc przed trudnym dylematem wyboru jakiejś koncepcji i ślęczę nad internetami, szukając inspiracji. Najwięcej znajduję standardowo na Pinterest oraz niezawodnie na homebook.pl. Usilnie próbuję odnaleźć taką kuchnię, którą skopiowałabym u siebie w całości i nie musiała wybierać trochę z tego, a trochę z owego. Też tak macie? 🤔 Dajcie znać!

9 komentarzy:

 1. Oj tak, co osoba to ma inny gust i wyobrażenie o kuchni, a propozycji jest tak dużo, ze aż trudno się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Nieraz lepiej zdać się na propozycje kogoś "mądrzejszego" i zlecić projekt profesjonalistom. Oby tylko nie za dużo takich propozycji, bo znów można zgłupieć ;-)

   Usuń
 2. Wow.. . ile cudownych propozycji mebli do kuchni! Swoje zamawialiśmy u producenta mebli kuchennych i to był jeden z lepszych wyborów... nie dość, że przepięknie wyglądają to dodatkowo są wykonane w wysokiej jakości tworzywa, a to był dla nas bardzo istotny element ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już sporo czasu minęło od napisania tego posta, a naszej kuchni nie zdążyliśmy nawet tutaj pokazać :-) Sami tez zamówiliśmy u producenta i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Najbardziej cieszy nas teraz granitowy blat, który jest odporny na... wieczne zalewanie go wodą czy walenie sztućcami przez nasze „dzikie” dziecko 😀

   Usuń
 3. Świetne inspiracje, brakuje mi w nich tylko takich małych detali, co ożywią wnętrza. Jakieś kolorowe pojemniki, obrus na stół, ścierki kuchenne — to wszystko sprawia, że kuchnia tętni życiem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Takie detale są naprawdę istotne w każdym pomieszczeniu, nie wyłączając kuchni. Muszę się poprawić i wreszcie pokazać na blogu naszą ukończoną już ponad rok temu kuchnię :-)

   Usuń
 4. Genialne propozycje blatów kuchennych. Osobiście blaty kuchenne w Lublinie wykonywałam i jestem bardzo zadowolona. Blat jest genialnie wykonany no i co najważniejsze świetnie się prezentuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się drewno w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z mężem zdecydowaliśmy się na klasyczne meble kuchenne na wymiar – Wrocław i już nie mogę się doczekać jej realizacji.

  OdpowiedzUsuń